.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

ZOO – warsztaty wyjazdowe


18 lipca 2019 r. odbyły się pierwsze warsztaty wyjazdowe do ZOO we Wrocławiu dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu edukacji ekologicznej w Gminie Kotla „Jestem eko” w 2019 r.
Były to zajęcia terenowe, skupione na spacerze po ZOO tropem małp. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Każda z nich była pod opieką wieloletnich specjalistów ds. edukacji pracy w ZOO.
Dzieci zwiedziły Pawilon Małpiarni, wybieg pawianów, Pagodę Gibonów i Pawilon Małp Człekokształtnych, w których obserwowały wygląd oraz zachowania ssaków naczelnych. Poznały ich trybu życia, środowiska jakie zasiedlają, sposoby komunikowania, poruszania i behawioru.
Podczas realizacji tematu wykorzystano panele edukacyjne o rozmieszczeniu małp na świecie, związane z podziałem na małpy szerokonose i wąskonose; panel o mimice małp, ekspozycji z odlewami dłoni małp człekokształtnych, kuchni dla szympansów; panel o pokrewieństwie miedzy ludźmi a szympansami; panel o zachowaniach gibonów; panel o zagrożeniach małp; panel o rodzinie małp człekokształtnych i o rozpiętości ramion orangutana.
Zajęcia opatrzone były również kartami pracy do samodzielnego rozwiązania przez uczestników.

[wppa type=”cover” album=”401″]