.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

„Złota rybka”


W piątek, 6 maja 2016 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, w związku z obchodami Tygodnia Bibliotek, odbył się spektakl dla najmłodszych w wykonaniu aktorów teatru Art-re z Krakowa. Dzieci z klas I-II SP im. K. Makuszyńskiego oraz z Przedszkola Publicznego w Kotli obejrzały piękną opowieść o „Złotej rybce”.

„Złota rybka” to teatralna adaptacja bajki Aleksandra Puszkina z oryginalną scenografią oraz przepięknymi strojami (Rybaczka , Rybak, Włościanka, Szlachcianka, Królowa).

Lekka forma wspólnej zabawy i współtworzenia spektaklu, uświadamiała dzieciom morał o znaczeniu uczciwości i szacunku, a także przestrzegła przed zachłannością. Spektakl okazał się dla dzieci bardzo dobrą zabawą z dużą dozą humoru i jednocześnie istotną treścią.

Wydarzenie zostało sfinansowane przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Głogowie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków przeznaczonych na realizację zadań biblioteki powiatowej dla bibliotek publicznych Powiatu Głogowskiego.

[wppa type=”cover” album=”189″]Any comment[/wppa]