.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Zespół „Wrzos” z Chociemyśli na Festiwalu Piosenki Ranczerskiej „Wilkowyjce”


Na zaproszenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stowarzyszenie Kraina Lasów i Jezior – Lokalna Grupa Działania, do którego należy Gmina Kotla zorganizowało w dniu 13.05.2013 r. wyjazd dla zespołów folklorystycznych na 2. edycję Festiwalu Piosenki Ranczerskiej „Wilkowyjce”. Udział w Festiwalu wzięły następujące zespoły „Wrzos” z Chociemyśli oraz „Lipinianki” z Lipin k. Nowej Soli.
Festiwal odbywał się w Centrum Odnowy Wsi w Parzęczewie k. Łodzi. W jury zasiedli aktorzy znani z serialu „Ranczo”.
Festiwal ma charakter konkursu i jego celem jest popularyzacja utworów autorskich związanych z serialem „Ranczo”, który opisuje realia życia na polskiej prowincji oraz Promocja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Zarówno Wrzos jak i Lipinianki godnie reprezentowały nasz region na ogólnopolskim forum. Zapraszamy do śledzenia ścieżki kariery naszych artystów na stronie www.wilkowyjce.pl
W dniu 17 maja na podanej stronie internetowej pojawi się specjalna aplikacja, która umożliwi oddawanie głosów na  wykonawców i  zostaną wybrani półfinaliści.
Od 17 maja przez 14 dni będzie można oddawać głosy na kolejnych 9 półfinalistów (z pierwszej tury castingów do półfinału przeszło również 9 wykonawców).
Ogłoszenie wyników (pełnej listy 18 półfinalistów) planowanej jest na początek czerwca.
9 czerwca odbędzie się półfinał w Baranowie k. Kępna (woj. wielkopolskie). Podczas półfinału zostanie wytypowanych 8 finalistów.
Wielki finał 28 czerwca w miejscowości Kikół k. Lipna (woj. kujawsko-pomorskie)
Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy!
[wppa type=”cover” album=”17″][/wppa]