.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Wspólne uroczystości religijno-patriotyczne


11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. W tym roku w gminie Kotla połączono   uroczystości patriotyczne z przypadającym w tym dniu świętem patrona parafii kościoła w Kotli Św. Marcina. Z tej okazji odbyła się wspólna uroczystość religijno-patriotyczna oraz Odpustowa Msza Święta. Na uczestników uroczystości czekała miła niespodzianka.
Każdy przed wejściem do kościoła otrzymywał z rąk władz gminy i dyrektorów jednostek gminnych flagę narodowa, a najmłodsi chorągiewki. – Bardzo bym chciał, aby biało-czerwona flaga w dniu narodowych świąt wisiała na każdym domu w naszej gminie – mówi Wójt Łukasz Horbatowski.
Przed mszą w kościele odbyła się część patriotyczno-artystyczna przygotowana przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Gimnazjum Gminnego w Kotli. Na zakończenie uroczystości, przy wyjściu z kościoła uczestników częstowano rogalikami upieczonymi przez mieszkanki Chociemyśli.
W tym dniu pod kościołem można było obejrzeć wystawę Zabytków sakralnych Głogowa i okolic wypożyczoną Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Kotla prze głogowskie muzeum.
galeria fofo:
http://www.kotla.pl/galeria/gallery/235