.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Warsztaty wyjazdowe


14 sierpnia 2019 r. odbyły kolejne warsztaty wyjazdowe do Planetarium Wenus i Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze, dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu edukacji ekologicznej w Gminie Kotla „Jestem eko” w 2019 r.

W zielonogórskim Centrum Nauki Keplera pod okiem wykwalifikowanych instruktorów przedstawiono dzieciom rozmaite stanowiska interaktywne, które odnoszą się do różnych dziedzin nauki: fizyki, biologii, nauki o człowieku i Ziemi.

Ponadto uczestnicy mieli okazję do obejrzenia wystawy interaktywnej, poruszającej zagadnienia związane ze światłem i złudzeniami optycznymi. Wystawa składała się z eksponatów, które umożliwiają samodzielne wykonanie doświadczeń. Można było m.in. zbadać jak działa światłowód, soczewki i lustra.

Oprócz tego odbyły się zajęcia mające na celu zachęcić uczestników do zgłębiania tajników chemii, poprzez szereg zaskakujących eksperymentów. Uczestnicy mieli okazję samodzielnie wykonywać bezpieczne i proste doświadczenia chemiczne pod czujnym okiem prowadzących.

[wppa type=”cover” album=”408″]w