.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Warsztaty ilustracji książkowej


Warsztaty ilustracji książkowej

W ramach projektu „Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku” do Biblioteki Publicznej przy GOKiS w Kotli na spotkanie z młodymi czytelnikami przyjedzie Joanna Zagner – Kołat. Ilustratorka poprowadzi warsztaty ilustracji książkowej, które odbędą się 12 czerwca (po spotkaniu kiermasz książek autora w promocyjnych cenach).

Joanna Zagner-Kołat studiowała grafikę i malarstwo na łódzkiej ASP. Od 1991 r. zajmuje się głównie ilustrowaniem książek dla dzieci, współpracując z wieloma wydawnictwami. Jest również autorką ilustracji do czasopism dziecięcych. Przeprowadziła kilkadziesiąt warsztatów plastycznych dla dzieci w całej Polsce, a jej prace brały udział w licznych wystawach.

W dniach 11-12 czerwca w bibliotece będzie można obejrzeć wystawę prac biorących udział w konkursie plastyczno-literackim „A to historia!” organizowanym w ramach projektu. Na konkurs zgłoszono 38 prac uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Gminnego w Kotli. Najciekawsze prace wezmą udział w finale konkursu. Wręczenie nagród laureatom odbędzie się 13 czerwca 2015 roku w Polkowicach podczas finału XII Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”.

Projekt „Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego i Gminy Polkowice.

knw