.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Warsztaty Bożonarodzeniowe w Kotli


Ponad 120 osób wzięło udział w warsztatach bożonarodzeniowych przygotowanych w GOKiS w Kotli dnia 29.11.2018 r. przez grupę aktywnych mieszkanek gminy: Honoratę Urbańczyk, Zuzannę Grzesińską i Julitę Gajdamowicz.

Podczas warsztatów uczestnicy wspólnie zdobili bombki metodą decoupage oraz wykonywali świąteczne stroiki.
Frekwencja była imponująca  – podkreślił wójt  Łukasz Horbatowski – a takie warsztaty to świetna okazja by wielopokoleniowe rodziny zasiadły przy wspólnym stole, by swoje doświadczenie w przygotowywaniu najpiękniejszych polskich świąt, przekazać kolejnym pokoleniom.Celem warsztatów było zachęcenie mieszkańców gminy Kotla do podtrzymania i upowszechniania tradycji świątecznych, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej
i kulturowej.
O wyjątkową świąteczną atmosferę w trakcie warsztatów dbał również Zespół Folklorystyczny „Grochowiczanki” śpiewając polskie kolędy Bożonarodzeniowe. Na uczestników czekał także poczęstunek przygotowany przez panie z Rady Sołeckiej w Kotli.

Warsztaty zostały sfinansowane w ramach programu ,,Dolnośląskie Małe Granty” realizowanego przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych – powiedziała jedna z organizatorek Honorata Urbańczyk – a projekt dofinansowany był z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego kwotą w wysokości 5000 zł.

Organizatorki dziękują za współpracę: Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Kotli, Nadleśnictwu Głogów oraz wszystkim zaangażowanym w realizację projektu i uczestnikom warsztatów.

[wppa type=”cover” album=”371″]