.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Warsztaty bożonarodzeniowe 2013


W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli w dniach 10 grudnia i 19 grudnia odbyły się pokazy florystyczne połączone z warsztatami z komponowania stroików bożonarodzeniowych. Spotkania zostały zorganizowane przez GOKiS, Bibliotekę Publiczną w Kotli, Gimnazjum Gminne w Kotli i Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu w ramach działań na rzecz aktywizacji mieszkańców obszarów wiejskich.

W warsztatach brały udział osoby dorosłe, a także uczennice gimnazjum, które po raz pierwszy miały okazję zapoznać się z poszczególnymi  etapami tworzenia stroików  w formie drzewka. Do ich wykonania użyto kul styropianowych ozdobionych elementami nawiązującymi do świąt Bożego Narodzenia, takimi  jak gwiazdki, bombki i kolorowe wstążki  oraz naturalnym suszem roślinnym – gałązkami roślin iglastych, szyszkami czy suszonymi owocami. Dorosłe uczestniczki z naszej gminy również stworzyły piękne kompozycje,  wykonane przede wszystkim z naturalnych materiałów, które wspaniale ozdobiły świąteczne stoły. Podczas warsztatów skomponowano także wieńce adwentowe, które ozdobiły drzwi.

Nad wszystkim  czuwała specjalistka do spraw WGDiA pani Katarzyna Stec z  Powiatowego Zespołu Doradców w Głogowie , której serdecznie dziękujemy za poprowadzenie warsztatów.

[wppa type=”cover” album=”64″][/wppa]