.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

W Cieniu Kolegiaty


Sołectwo Sobczyce i Krzekotówek oraz Zespoły Folklorystyczne „Wrzos” i „Skidniowianie” reprezentowały Gminę Kotla podczas dziesiątej edycji uroczystości „W cieniu Kolegiaty”, która odbyła się tradycyjnie 15 sierpnia przy głogowskiej Kolegiacie.
W przygotowanym namiocie mieszkańcy wspomnianych sołectw, jednocześnie parafianie, raczyli gości imprezy smażonymi pierogami z mięsem i ruskimi, domowym ciastem i ciepłymi napojami. Wszystkie datki, którymi za poczęstunek odwdzięczali się goście, zostały przekazane na rzecz odbudowy Kolegiaty.
Tradycyjnie główną atrakcją tego dnia były występy zespołów folklorystycznych z terenu powiatu głogowskiego. Na scenie dzielnie reprezentowały nas dwa zespoły: „Wrzos” i „Skidniowianie”, których występy nagrodzone zostały gromkimi brawami. Było to szczególnie miłe dla dzieci z zespołu „Skidniowianie”, dla których był to pierwszy wyjazdowy występ przed tak wielką publicznością. Dzieci ubrane były w nowo zakupione przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli stroje ludowe.Serdecznie dziękujemy naszym mieszkańcom zaangażowanym w przygotowanie stoiska, przygotowanie pierogów i wypieków oraz za obsługę stoiska w trakcie imprezy, a naszym zespołom za pełne wdzięku występy.

Galeria foto:

http://kotla.pl/component/content/article/1-aktualnopci/3125-w-cieniu-kolegiaty-