.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

„W cieniu kolegiaty” po raz trzynasty


W czwartek, 15 sierpnia Gmina Kotla jako partner wydarzenia wzięła udział w imprezie „W cieniu kolegiaty”, wydarzenia organizowanego przez Powiat Głogowski, Parafię pw. Wniebowzięcia NMP w Głogowie oraz 4 Batalion Inżynierii.

Gminę Kotla i jednocześnie swoją parafię, pięknie reprezentowały Sołectwa Krzekotówek i Sobczyce. Na przygotowanym stoisku promocyjnym prezentowane było rękodzieło przygotowane przez mieszkanki Sobczyc Panią Krystynę Filipowicz, Panią Marię Chorąży i Panią Marię Długosz. Ponadto na stoisku mieszkanki Krzekotówka i Sobczyc częstowały gości słodkimi wypiekami i smażonymi pierogami ruskimi i z mięsem. Kolejka po nasze pyszności się nie kończyła. Wszystkie datki, którymi za poczęstunek odwdzięczali się goście, zostały przekazane na rzecz odbudowy Kolegiaty.  Przygotowanie stoiska mieszkańców i zespoły wsparł Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli i Gmina Kotla.

Nie zabrakło też naszych zespołów folklorystycznych, na scenie tego dnia zaprezentowały się „Wrzos” z Chociemyśli, oraz „Skidniowianie”.

Serdecznie dziękujemy naszym mieszkańcom zaangażowanym w przygotowanie stoiska, pysznych pierogów, wypieków, za obsługę stoiska w trakcie imprezy, a naszym zespołom za pełne wdzięku występy”mówiła dyrektor GOKiS Iwona Adamczak.

Wójt  Gminy Kotla za reprezentowanie gminy uhonorował oba sołectwa nagrodami, które wręczyły Przewodnicząca Rady Halina Przybylska i Dyrektor GOKiS Iwona Adamczak.

http://kotlactive.pl/aktualnosci/kultura/w-cieniu-kolegiaty-po-raz-trzynasty