.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Trzymaj Formę


Kolejne wspaniałe wydarzenie za nami. W niedzielę 25.09.2016 r. odbyła sią impreza rekreacyjno – sportowa w Leśnej Dolinie pn. „Trzymaj formę”. Był to dzień pełen aktywnej zabawy w gronie rodzinnym i sąsiedzkim, który rozpoczął się przejazdem rowerowym z Kotli do Leśnej Doliny.

Na miejscu na całe rodziny czekało szereg wspaniałych atrakcji. Zabawę rozpoczęto od wyścigów rowerowych dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkoły podstawowej. Rywalizacja była zacięta, ale każdy mógł liczyć na mecie na medal oraz drobny upominek. Wyścigi dostarczyły wiele emocji dla kibicujących rodziców, a dzieciom sprawiły niezwykłą frajdę. W każdej kategorii wiekowej wyłoniono laureatów oraz wyróżnionych, którym wręczono nagrody rzeczowe ufundowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Gminę Kotla, Nadleśnictwo Gogów, P.H.U. „Lubinpex” Sp. z o.o. oraz Hutę Miedzi Głogów.

Następnie rodziny udały się na Rowerową Wyprawę Patrolową. Wyznaczona leśna trasa miała ponad 8 km i kryła w sobie wiele niespodzianek. W punktach kontrolnych uczestnicy mieli wykonać zadania sportowe lub odpowiadać na pytania dotyczące przyrody, pierwszej pomocy lub znajomości Gminy Kotla. Dodatkową atrakcją było uzupełnienie tekstu z „Historią Tomka” o bezpieczeństwie w sieci. Od września Szkoła Podstawowa w Kotli bierze udział w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych „Bezpiecznie Tu i Tam” organizowanym przez Fundację Orange. Trzeba było troszkę „pogłówkować”, ale wszyscy uczestnicy wrócili z uzupełnionymi kartami i mapkami. Każda grupa otrzymała nagrody za udział w zabawie. Najważniejsze w całej wyprawie było jednak to, że rodziny czy sąsiedzi mogli spędzić wspólnie czas na aktywnej zabawie. W wyprawie wzięło w sumie 90 osób.

Dla nieposiadających rowerów zorganizowano instruktarz z Nordic Walking. Panie z Kół Miłośników Nordic Walking z Grochowic, Chociemyśli i Kulowa uczyły się jak prawidłowo chodzić z kijami i przeszły kurs teoretyczny, a także praktyczny. Panie wraz z instruktorem udały się na leśne ścieżki, aby oprawić swoją kondycję.

Na miejscu przy Oberży „Leśna Dolina” nie brakowało również atrakcji. P.H.U. „Lubinpex” Sp. z o.o. zapewniło bezpłatne dmuchane zamki, a także stoliki z kolorowankami. Nadleśnictwo Głogów prowadziło wiele ciekawych zabaw przyrodniczych na swoim stoisku,
a nauczyciele ze szkoły przygotowali również „Sieciakową strefę rozrywki” z grami i zabawami edukacyjnymi związanymi z bezpieczeństwem online. Uczestnicy mieli również możliwość skorzystania z oferty Oberży „Leśna Dolina”.

Wiele się działo, a wszystko to dzięki pozyskanym środkom finansowym z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego przez Stowarzyszenie Grochowice Zdrój na zadanie z zakresu działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz wspólnego działania Gminy Kotla, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, Nadleśnictwa Głogów oraz firmy „Lubinpex”. W akcję włączyło się wielu wolontariuszy i miłośników sportu – dziękujemy wolontariuszom Panom: Pawłowi Kula, Romanowi Izienickiemu i Krzysztofowi Łukasikowi, Paniom: Barbarze Kobiela i Dorocie Młodeckiej, Grupie Rowerowej pod egidą Tomasza Kumczyka z Głogowa, a także strażakom ochotnikom z OSP Kotla. Słowa podziękowania kierujemy również do nauczycieli, którzy włączyli się w organizację wydarzenia.

Galeria foto:

https://www.facebook.com/gminakotla/photos/?tab=album&album_id=1194120840646187