.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Trzymaj formę w Głogówku


Za nami aktywny weekend sportowy w gminie Kotla. Wydarzenie rozpoczął 5 maja przejazd peletonu rowerowego z Kotli do Głogówka, gdzie odbyła się kolejna edycja zmagań sportowych pod wspólną nazwą „Trzymaj Formę”. Dla 30 rodzin przygotowana została wyprawa patrolowa na dystansie 7 km. Każda rodzina, która pokonała ten dystans i rozwiązała czekające na trasie zadania otrzymała na mecie zestaw upominków. Krótszym dystansem 4 km zaś maszerowali uczestnicy marszu nordic walking. Na nich także czekały upominki.
Dofinansowanie do tej imprezy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach Małych Grantów Dolnośląskich zdobyła grupa mieszkańców wspierana przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli.
Sporo emocji dostarczyły też przygotowane po raz pierwszy biegi z przeszkodami dla dzieci. Rywalizacja odbywała się w czterech kat. wiekowych, na zróżnicowanych dystansach od 200 do 900 metrów. – Dzieci świetnie sobie poradziły z przygotowaną przez Tomka Kurdasa trasą. Cieszy mnie, że dostarczyło im to tyle przyjemności – mówi Wójt Łukasz Horbatowski. Każdy biegacz na mecie otrzymał pamiątkowy medal, a na najlepszych czekały nagrody.
Na placu imprezy można było skorzystać także z oferty zabaw i konkursów przygotowanych na stoiskach Nadleśnictwa Głogów, siłowni KIKO+, Progress, dmuchanego zamku udostępnionego przez firmę Lubinpex i cateringu.
Organizatorami wydarzenia była Gmina Kotla, GOKiS Kotla, Nadleśnictwo Głogów i Lubinpex. Serdecznie dziękujemy za wsparcie wszystkich partnerów tego wydarzenia.
galeria: http://www.kotla.pl/galeria/gallery/289
https://www.facebook.com/pg/gminakotla/photos/?tab=album&album_id=1784857021572563