.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Trzymaj formę!


Za nami kolejne sportowe wydarzenie. Dzisiaj (08.09) w Leśnej Dolinie odbyła sią impreza rekreacyjno – sportowa pn. „Trzymaj formę”. Był to dla wszystkich dzień pełen emocji i aktywnej zabawy.

Organizatorami wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli i Gmina Kotla, a współorganizatorami Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotli oraz Nadleśnictwo Głogów. Wydarzenie rozpoczęło się wspólnym widowiskowym przejazdem peletonu spod szkoły w Kotli aż do Leśnej Doliny.  Dzieci jechały pod opieką nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli. Już na miejscu na całe rodziny czekało szereg wspaniałych atrakcji. Zabawę rozpoczęto od wyścigów rowerowych dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkoły podstawowej.

„Rywalizacja była zacięta, ale każdy uczestnik zabawy mógł liczyć na mecie na medal. Wyścigi były emocjonujące zarówno dla dzieci jak i dla kibicujących rodziców. W każdej kategorii wiekowej wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali nagrody rzeczowe ” mówił wójt Łukasz Horbatowski.

Następnie rodziny udały się na rodzinną rowerową „Wyprawę Patrolową”. Uczestnicy rajdu na kilkukilometrowym odcinku przy punktach patrolowych rozwiązywali zadania o tematyce ekologicznej, a następnie przedstawiali odpowiedzi na mecie. Każda rodzina otrzymała zestaw nagród zakupiony ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej we Wrocławiu i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli. Pierwsze miejsce wywalczyła rodzina Pani Agnieszki Krysiukiewicz, drugie miejsce rodzina Pana Marka Kubackiego i  trzecia na podium była rodzina Pana   Krzysztofa  Krzyszkiewicza. Dla dzieci odbył się również konkurs plastyczny, pierwsze miejsca wywalczyli: w kategorii wiekowej 2015-2013 Pola Kurdybała, w 2012-2010 Nikodem Szperlik oraz w kategorii 2009-2006 Klaudia Bagrowska.

Na uczestników czekało ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek, które ufundował GOKiS. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapewnił również bezpłatne dmuchańce. Nadleśnictwo Głogów na swoim stoisku prowadziło wiele ciekawych zabaw przyrodniczych i  konkursów z nagrodami.

– „Cieszę się, że ta impreza ma tylu odbiorców i przynosi dzieciom mnóstwo radości”mówiła Dyrektor GOKiS Iwona Adamczak.

Podziękowania kierujemy do nauczycieli, którzy włączyli się w organizację wydarzenia oraz policji i  strażaków z OSP Kotla, którzy zabezpieczali imprezę.

galeria foto:

http://kotlactive.pl/aktualnosci/kultura/trzymaj-forme