.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Sztab WOŚP w Kotli bije kolejny rekord!


Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sztab w Kotli zebrał 14 001,39 zł i 5,17 euro. To kwota wyższa od ubiegłorocznej o ponad 4,5 tys. zł. Podobnie jak w latach ubiegłych na terenie gminy kwestowało 30 wolontariuszy. W tym roku pieniądze zebrane w ramach akcji przeznaczone będą na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych.
W tym roku największą kwotę zebraliśmy z licytacji gadżetów WOŚP i innych przedmiotów podarowanych na ten cel przez osoby prywatne i instytucje. Zebraliśmy tu kwotę 4 590 zł – informuje Iwona Adamczak, dyrektor GOKiS Kotla i jednocześnie szefowa sztabu w Kotli. Najwyżej zlicytowany został wyjazd na narty z Wójtem Gminy Kotla Łukaszem Horbatowskim.

Do puszek mieszkańcy gminy wrzucili 4 250,83 zł, wpływ z kiermaszu rękodzieła i innych podarowanych przedmiotów wyniósł 1 256,15 zł, a kawiarenka, gdzie można było nabyć domowe wypieki przyniosła wpływ w wysokości 3 904,15 zł.

Za sztab w Kotli odpowiadał Gminny Ośrodek Kultury i Sportu wspierany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotli, OSP Kotla i osoby prywatne.

W ramach finału na scenie GOKiS odbyły się pokazy i występy przygotowane przez Przedszkole Publiczne w Kotli, Przedszkole Niepubliczne „Chatka Puchatka” w Głogówku, uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kotli przygotowywane przez Panią Dorotę Baraniecką (zespół ROCKY), Aleksandrę Twardy (Cheerleaderki), grupę wokalną, teatralną i taneczną  działające w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli. Sporo radości wywołał także występ Klauna Mix Man’a.

Przez cały czas występów działała kawiarenka, gdzie za wrzut do puszki wolontariuszki częstowały ciastem przygotowanym przez sołectwa gminy Kotla. Działał także kiermasz, gdzie nabyć można było podarowane przez mieszkańców drobne przedmioty. Na zakończenie razem z całą Polską, pod okiem strażaków z OSP Kotla, wysłaliśmy światełko do nieba.

Wielkie podziękowania za wspólne działania na rzecz WOŚP Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli kieruje do darczyńców, którzy wsparli nas rzeczowo: Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego, mieszkańców sołectw Gminy Kotla, w szczególności Sołectwa Kotla i Sobczyce, Bankowi Spółdzielczemu we Wschowie oddział w Kotli, Nadleśnictwu Głogów, sekcji Easy Rider Kotla, Małgorzacie Zinkiewicz, Kamili Gołębiowskiej, Angelice Ryś, Annie Skiba, Żanecie Foterek, Witoldowi i Elżbiecie Łuczyńskim, Jarosławowi Bassarab, Barbarze Czech-Motykiewicz.
Sztab składa podziękowania również dla wszystkich, którzy wsparli akcję organizacyjnie: Halinie Ignacik, Dorocie Danielewicz, Ludmile i Krzysztofowi Woźniakom, Barbarze i Józefowi Borodaj, Dorocie Baranieckiej, Iwonie Rutkowskiej, Aleksandrze Twardy, Magdalenie Kawałkowskiej, Kindze Nomejko, strażakom z OSP Kotla, uczestniczkom grupy rękodzieła z GOKiS Kotla, Beacie Paszkowskiej i Przedszkolu Niepublicznemu „Chatka Puchatka”
w Głogówku, Przedszkolu Publicznemu w Kotli, OSP Kotla, pracownikom Urzędu Gminy Kotla, darczyńców i wolontariuszom.

Galeria foto:

http://www.kotla.pl/galeria/gallery/327