.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Święto plonów w Głogówku


Tegoroczne dożynki gminne odbyły się w niedzielę, 31 sierpnia w Głogówku. Uroczystości dożynkowe rozpoczął barwny korowód, po którym ks. proboszcz Andrzej Skoczylas oraz ks.Rafał Zendran odprawili polową Mszę Św. Po mszy Starostowie dożynek przekazali gospodarzom chleb, którym po podzieleniu Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski i Przewodnicząca Rady Halina Przybylska częstowali uczestników i gości dożynek.

-„Za ten trud, cierpliwość i kontynuację tradycji Waszych dziadków i ojców należą się Wam podziękowania i słowa uznania. Codziennie na nasze stoły trafia chleb i inne owoce Waszej ciężkiej, ale jakże ważnej pracy”- mówił Wójt Łukasz Horbatowski.

Podziękowania wójt kierował również do delegacji sołeckich, sołtysów i mieszkańców sołectwa Głogówko. Zespoły folklorystyczne „Grochowiczanki”, „Skidniowianie” oraz „Wrzos” ośpiewywały wieńce dożynkowe a także uświetniły uroczystość występując na scenie. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, w tym Pani Poseł na Sejm RP Ewa Drozd, Pan Rafael Rokaszewicz Starosta Głogowski, Pan Grzegorz Aryż Wicestarosta Głogowski, Pan Jeremi Hołownia Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Głogowskiego, Pani Czesława Kozłowska i Pan Jan Baranieccy Radni Powiatowi, Pan Krzysztof Wołoszyn Wójt Gminy Żukowice, Pan Mariusz Bużdygan I zastępca Komentanta Powiatowego Policji w Głogowie, Pan Jakub Walenczak Dzielnicowy Rejonu Gminy Kotla, Pan Sławomir Majewski Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie, Pan Romuald Lewandowski Kierownik Zespołu Doradców w Głogowie.

Dla najmłodszych czekał dmuchany zamek, który został sfinansowany z budżetu gminy ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Nie zabrakło również stoisk z zabawkami oraz stoisk gastronomicznych. Koła Gospodyń Wiejskich z Kulowa, Chociemysli i Grochowic pięknie promowały rękodzieła, serwety oraz przetwory na stoisku Gminy Kotla. Na stoisku gminnym można było również zobaczyć rękodzieła Pani Honoraty Trofimiuk, Anny Gniewosz i Iwony Czerniawskiej.

W czasie imprezy zorganizowana została zbiórka na szandar dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Chociemyśli. Na ten cel Pan Sławomir Majewski podarował zdjęcia, które kolekcjonował przez lata gdy pracował na terenie naszej gminy.

Tego dnia na scenie wystąpił zespół NADIJA a na zakończenie zaprezentowały się zespoły APLAUS i BIS-PLUS skupiając przy scenie wiele sympatyków.

Bardzo serdecznie dziękujemy Starostom Dożynek, mieszkańcom Głogówka, mieszkańcom sołectw z terenu naszej gminy i gościom za udział w dożynkach, a także pracownikom  Urzędu Gminy, sponsorom i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznych dożynek.

bez tytułu

galeria foto:

http://w.kotla.pl/galeria/gallery/135