.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Stypendia Wójta rozdane


W ubiegłym tygodniu w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Wójta Gminy Kotla za dobre wyniki w nauce.
Stypendia otrzymało łącznie 27 najzdolniejszych uczniów zamieszkujących stale na terenie Gminy Kotla, niezależnie od miejsca usytuowania placówki w której się uczą. Stanowiły one formę nagrody za pracowitość, a także motywację do osiągania jak najwyższych wyników.
Cieszę się, że mamy takich zdolnych uczniów. Gratuluję wyników, które są efektem Waszej ciężkiej pracy. Jest to niewątpliwie źródło satysfakcji Waszej, Waszych rodziców i Waszych rodzin, a także mojej ponieważ tak godnie reprezentujecie Naszą Gminę” – mówił Wójt Łukasz Horbatowski.Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski wraz z Przewodniczącą Rady Haliną Przybylską wręczyli stypendystom gratyfikacje pieniężne, dyplomy i upominki, natomiast  do rodziców trafiły listy gratulacyjne.

Tegoroczne stypendia otrzymali:

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli:   
1. Wiktor Stodoła
2. Julia Filipczuk
3. Aleksandra Kulesza
4. Aleksandra Walenczak
5. Aneta Musiał
6. Jan Kierzyk
7. Olena Parzątka
8. Katarzyna Szuszkiewicz
9. Damian Wątroba
10.  Szymon KnapUczniowie Gimnazjum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego w Kotli:
1. Żaneta Mrowińska
2. Emilia Hachuła
3. Justyna Dziadulewicz
4. Sandra Szałatkiewicz
5. Michalina Gniewosz
6. Weronika Sołonynka
7. Aleksandra Richter
8. Kamil Petryszyn
9. Natalia Młynarczyk
10. Wiktoria Wiciak
11. Aleksandra Stanek

Uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego w Głogowie:
1. Daria Olszewska
2. Barbara Zakrzewska
3. Zuzanna Hucała

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie
1.    Paulina Wachal

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. S.L Aslan w Głogowie:
1. Natalia Świercz
2 Adam Brzonkalik

W tym roku były również trzy wyróżnienia dodatkowe. Odebrał je Mariusz Pałatyński uczeń klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie za wyniki w nauce oraz godne reprezentowanie szkoły w licznych konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Drugie wyróżnienie otrzymał Jakub Wołoszyn uczeń klasy II Szkoły Podstawowej w Sicinach za wyniki w nauce oraz godne reprezentowanie szkoły w licznych konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Jakub otrzymał również tytuł „Eksperta Logicznego Myślenia” i zajął wysokie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia. Trzecie wyróżnienie było za osiągnięcia sportowe i otrzymał je Marcel Szymankiewicz absolwent klasy VI Szkoły Podstawowej w Kotli, którego talent został zauważony przez trenerów piłki ręcznej, dzięki czemu rozpoczął treningi w klubie sportowym KS SPR „Chrobry” w Głogowie.

Ceremonię uświetniły występy artystyczne dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli przygotowane pod okiem p. Ludmiły Woźniak, a także spektakl w wykonaniu grupy teatralnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli pod kierunkiem p. Elżbiety Bock-Łuczyńskiej.

Serdecznie gratulujemy Stypendystom i ich rodzicom.

galeria foto:
http://kotla.pl/component/content/article/1-aktualnopci/3152-2016-09-19-11-22-56