.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

„Na chwilę, na zawsze” – „Teatr wspomnień” w Kotli


W piątek 25 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli wystawiony został spektakl pt. „Na chwilę, na zawsze”, który powstał w ramach projektu pn. „Teatr wspomnień”realizowanego przez Stowarzyszenie „Z głębi serca”. Projekt był dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna. Sala widowiskowa GOKiS wypełniona  była po brzegi, a sam spektakl dostarczył widzom wielu wzruszeń.

Główną ideą projektu było zbliżenie międzypokoleniowe poprzez realizowanie przez młodzież gimnazjalną spektaklu opartego na wspomnieniach osadników z terenu gminy Kotla.  Młodzież biorąca udział w projekcie uczestniczyła różnego rodzaju warsztatach przygotowujących ich do pracy nad zebraniem wspomnień, a w efekcie stworzeniem z nich scenariusza spektaklu, w którym sami byli aktorami. Towarzyszyli im też gościnnie uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli. – Jestem zachwycony efektem jaki osiągnęli ci młodzi artyści. Było miejsce na wspomnienia i wzruszenie. Serdecznie dziękuję ze swojej strony wszystkim, którzy pracowali na ten rezultat – mówi Wójt Łukasz Horbatowski.

Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie „Z głębi serca”, którego koordynatorem była Pani Barbara Kobiela oraz Pani Elżbieta Bock-Łuczyńska – filolog, scenarzysta i reżyser teatru dla dzieci i młodzieży. Partnerami projektu było Gimnazjum Gminne w Kotli, Gmina Kotla oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli.
Galeria foto:
http://www.kotla.pl/galeria/gallery/236

teatr-wspomnien