.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Seniorzy poprawiają jakość swojego życia


Trwają zajęcia dla seniorów w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Grochowice Zdrój AKTYWNI SENIORZY W GMINIE KOTLA, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Realizację projektu rozpoczęto od zajęć z profilaktyki zdrowia. Seniorzy, którzy lubią aktywnie spędzać czas, skorzystali z warsztatów instruktażowych Nordic Walking. Każdy uczestnik, który chciał spróbować tej aktywności ruchowej, otrzymał konkretne wskazówki i mógł wypożyczyć komplet kijów. Ponadto w każdej miejscowości objętej projektem odbyły się spotkania z dietetykiem, podczas których seniorzy poszerzyli swoją wiedzę w zakresie prawidłowego żywienia.

9 sierpnia 2014 r. uczestnicy projektu spotkali się w ośrodku rekreacyjnym w Józefowie koło Sławy Śl. na spotkaniu integracyjnym pod hasłem „Raz na ludowo”. Wręczono nagrody (kije do Nordic Walking) i upominki tym, którzy wzięli udział w konkursie na najciekawsze hasło promujące zdrowy styl życia. Wyboru najciekawszych tekstów dokonało jury. W trakcie spotkania grupy projektowe z poszczególnych miejscowości wzięły udział w Turnieju Pieśni Ludowych. Wspierały je kapele z zespołów folklorystycznych „Grochowiczanki” i „Wrzos”. Był poczęstunek, świetna zabawa, miła atmosfera, a więc wszystko to, co potrzebne do integracji.

We wrześniu ruszą kolejne warsztaty, tym razem z edukacji ekonomicznej oraz kulinariów z elementami carvingu (dekoracje z warzyw i owoców). Zapraszamy!

Galeria foto:

Trwają zajęcia dla seniorów w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Grochowice Zdrój AKTYWNI SENIORZY W…

Gepostet von Gmina Kotla am Mittwoch, 13. August 2014