.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Prezentacja stołów wigilijnych


Koło Gospodyń Wiejskich z Kulowa reprezentowało Gminę Kotla i Powiat Głogowski podczas Prezentacji Tradycyjnych Stołów Wigilijnych, która odbyła się 14 grudnia w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. W imprezie kultywującej tradycję świątecznego stołu udział wzięło 26 wsi z terenu Dolnego Śląska. W wyjeździe uczestniczyła także Przewodnicząca Rady Gminy Pani Halina Przybylska.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kulowa już kilka dni przed prezentacja rozpoczęły przygotowania czasochłonnych potraw wigilijnych. Tradycyjnie na stole reprezentującym Gminę Kotla znalazł się barszcz czerwony, uszka z grzybami i pierogi. Nie mogło zabraknąć klusek z makiem i innych słodkości. Nad stołem królowały jednak potrawy rybne.

Starannie przygotowany stół ze świątecznymi potrawami został dodatkowo ozdobiony stroikami wykonanymi z naturalnych elementów, które panie z KGW przygotowywały podczas specjalnych warsztatów w GOKiS w Kotli.
Dodatkową atrakcją były występy zespołów folklorystycznych z Dolnego Śląska, które zaprezentowały pieśni adwentowe, pastorałki, kolędy, jak również okolicznościowe obrzędy związane z Bożym Narodzeniem.
Nagrodą za ciężka pracę włożoną w przygotowanie prezentacji Koło Gospodyń Wiejskich z Kulowa otrzymało robot kuchenny, który wręczył przedstawicielkom Koła Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Pan Włodzimierz Chlebosz oraz dyrektor DODR we Wrocławiu Pan Ryszard Czerwiński.
Współorganizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu we współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Dziękujemy Paniom za zaangażowanie i promocję Gminy Kotla i Powiatu Głogowskiego.[wppa type=”cover” album=”56″][/wppa]