.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Powiatowe Prezentacje Tradycji Wielkanocnych


W dniu 17 marca w sali sportowej Technikum nr 6 w Głogowie odbyły się Powiatowe Prezentacje Tradycji Wielkanocnych zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Głogowie, Technikum nr 6 oraz Dolnośląską Izbę Rolniczą. W tym roku Gminę Kotla reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich ze Skidniowa wraz z Zespołem Folklorystycznym „Skidniowianie”.

Panie włożyły dużo pracy i czasu w przygotowanie wystawy. Stoły były pięknie udekorowane w świąteczne stroiki, pisanki i palmy. Uczestnicy prezentacji przyszykowali wielkanocne dania, przekąski oraz wypieki. W trakcie imprezy można było nie tylko poszukać świątecznych inspiracji, ale także skosztować dań przygotowanych przez gospodynie z całego powiatu. Podczas imprezy prezentowany był program artystyczny przygotowany przez zespoły folklorystyczne.

Dodatkowo, każda z gmin przeprowadzała warsztaty o tematyce wielkanocnej dla 3 grup dzieci: w wieku przedszkolnym oraz dla dzieci ze szkół podstawowych. Z naszej gminy warsztaty przygotował Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli.

Organizatorzy prezentacji ufundowali nagrody rzeczowe dla przedstawicieli gmin. Dodatkowo, Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski ufundował nagrodę dla reprezentantów stoiska Gminy Kotla.

Serdecznie podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich ze Skidniowa i Zespołu Folklorystycznego „Skidniowianie” za przygotowanie stoiska i wspaniałe reprezentowanie naszej Gminy.

Galeria foto:

http://kotla.plpivo.kotla.pl/galeria/gallery/215