.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Podsumowanie ferii z GOKiS


Ponad 500 dzieci skorzystało z oferty zajęć w czasie ferii zimowych przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli. W tym roku działania odbywały się w siedzibie ośrodka w Kotli oraz we wszystkich świetlicach wiejskich na terenie gminy. Dzieci, które nie miały możliwości dojazdu do Kotli mogły uczestniczyć w sumie w czterech spotkaniach we własnych miejscowościach: Kozie Doły, Zabielu, Chociemyśli, Skidniowie, Głogówku, Kulowie, Krzekotówku, Grochowicach i Sobczycach. Dla nich dojeżdżało mobilne kino, które wyświetliło łącznie 10 seansów filmowych, zostało przeprowadzonych 10 warsztatów manualnych z lepienia świec z wosku plastycznego oraz wykonania zimowych gniotków. Ciekawostką, która cieszyła się szczególnym zainteresowaniem dzieci były interaktywne zajęcia z robotyki, podczas których uczestnicy mieli możliwość konstruowania mobilnych pojazdów z klocków lego. Funkcjonowały również świetlice środowiskowe. W ofercie oczywiście nie zabrakło rozmaitych zajęć w siedzibie GOKiS w Kotli. Każdego dnia dzieci mogły skorzystać z innego rodzaju zajęć z takich jak: zajęcia teatralne, taneczne, plastyczne
i wokalne, miały możliwość korzystania z kawiarenki internetowej w bibliotece oraz przez dwa tygodnie do dyspozycji dzieci był giga gry planszowe i tenis stołowy.

W sumie we wszystkich zorganizowanych przez GOKiS w Kotli warsztatach i zajęciach wzięło udział ok. 350 dzieci z Gminy Kotla. Dużą popularnością w śród najmłodszych cieszyły się zorganizowane wycieczki a w szczególności wyjazd do Parku trampolin w Lesznie i w związku z tym aż dwukrotnie odbył się wyjazd. Nie mniej również cieszyły się popularnością wycieczki na lodowisko do O.K. Parku w Głogowie, kina Cinema oraz Na kręgielnie. W wyjazdach wzięło udział łącznie 180 dzieci z tereny Gminy Kotla.

Cieszymy się, że trafiliśmy w gusta i zainteresowania dzieci. Kierujemy podziękowania do Gminy Kotla za bezpłatne udostępnienie transportu na część wycieczek i sołtysów poszczególnych sołectw za miłe przyjęcie.

[wppa type=”cover” album=”385″]