.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości


W dniu 11.11.2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się uroczystość z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na scenie został zaprezentowany program artystyczny „Nasze drogi ku wolności” przez młodzież z Gimnazjum Gminnego w Kotli pod okiem Pani Małgorzaty Kosałki  oraz solistów zespołu Integro: Hannę Woźniak, Krzysztofa Stachów, Maję i Kaję Urban, Karola Leśniewskiego przy akompaniamencie kameralnego zespołu muzycznego w składzie Konrad Kubas i Krystian Osiński.
Patriotyczny charakter prezentowanych utworów sprawił, że atmosfera była uroczysta i podniosła.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości była okazją do wręczenia symbolicznych medali oraz aktów nadania osobom odznaczonym. Nadano tytuł „Zasłużony dla Gminy Kotla” następującym osobom: ś.p. Aleksander Ratajek, ś.p. Józef Marciniak, Bronisława Zapotoczna, Zygmunta Gela, Nina Grabowska, Tadeusz Łotocki. Osoby te w sposób szczególny przyczyniły się w rozwój gminy poprzez swoją działalność zawodową i społecznąMoment ten poprzedziło przedstawienie zasług ww. osób przez Przewodniczącą Gminy Panią Halinę Przybylską. Listy gratulacyjne i słowa uznania przekazali również w imieniu Starosty Głogowskiego Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Głogowskiego Pan Jeremi Hołownia wraz z Radnymi Powiatowymi Panią Czesławą Kozłowską i Panem Janem Baranieckim.[wppa type=”cover” album=”49″][/wppa]