.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

KULÓW WIOSKA NIEZNANA


Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Kulowa i wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, Stowarzyszenie Grochowice Zdrój rozpoczyna realizację zadania pt. „Kulów wioska nieznana”. Środki na ten cel pochodzą z Fundacji Santander z programu „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Zadanie będzie realizowane w okresie od lutego do listopada 2019 r. i jest kierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży z Kulowa. Będą kreatywne warsztaty z carvingu, wspólna zabawa na pikniku rodzinnym z wykorzystaniem zakupionych zręcznościowych gier plenerowych, konkurs plastyczny z upominkami oraz działania związane ze stworzeniem unikalnego miejsca – szafy z książkami.

„Wspólna praca mieszkańców przyniesie zmiany w przestrzeni publicznej. Zainstalowany będzie stojak na rowery oraz urządzenie edukacyjne dla dzieci przy sali wiejskiej, dokonane będą nasadzenia roślin ozdobnych” – wyjaśnia Barbara Kobiela koordynator projektu.

Kulów, urokliwa wioska zatopiona wśród lasów, dzięki podjętej inicjatywie przez aktywnych mieszkańców, stanie się wioską bardziej znaną.