.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

KGW Grochowice prezentowało wigilijne tradycje


Koło Gospodyń Wiejskich z Grochowic reprezentowało Gminę Kotla i Powiat Głogowski podczas kolejnej edycji Prezentacji Tradycyjnych Stołów Wigilijnych. Wydarzenie organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego odbyło się 12 grudnia w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu.

Podczas sobotniej imprezy tradycyjnie można było poznać smak świątecznych potraw i podziwiać misternie przygotowane ozdoby świąteczne. W sumie, oprócz koła z Grochowic, w prezentacji udział brało 25 Kół Gospodyń Wiejskich z całego Dolnego Śląska. Każde prezentowało swój kulinarny dorobek na odświętnie nakrytych stołach. Odwiedzający stoiska mieli okazję degustacji wszystkich specjałów. Stoły uginały się pod ciężarem świątecznych potraw. Królował barszcz wigilijny z uszkami, ale pojawiły się też potrawy ze śledzi, karp w galarecie, pierogi nadziewane rozmaitymi farszami, najczęściej kapustą z grzybami. Nie zabrakło kutii, różnych rodzajów ciast, ciasteczek i klusek z makiem. Z ogromnym podziwem odwiedzających spotkał się prezentowany na grochowickim stole wielki domek z piernika oraz faszerowany karp podawany w całości.

W ramach podziękowania organizatorzy dla każdej z reprezentacji przekazali upominek w postaci kompletu ręcznie zdobionych naczyń ceramicznych. My ze swojej strony serdecznie dziękujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Grochowicach za ogromną pracę włożoną w przygotowanie i prezentację specjałów
i ozdób na stoisku reprezentującym Gminę Kotla.

[wppa type=”cover” album=”168″]Any comment[/wppa]