.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

II TURNIEJ WSI W SKIDNIOWIE


Drużyna Sołectwa Grochowice była niepokonana w II Turniej Wsi Pod Patronatem Wójta Gminy Kotla , który odbył się 25 lipca w Skidniowie. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Głogówka, a na miejscu trzecim uplasowało się Sołectwo Kotla. W sumie do zmagań zgłosiło się dziewięć zespołów. Zwycięzcy otrzymali okazale puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, które wręczał Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski, Przewodnicząca Rady Gminy Halina Przybylska i Dyrektor GOKiS Iwona Adamczak. Wszyscy uczestnicy turnieju z rąk Wójta odebrali też pamiątkowe kubeczki i drobny upominek.
Tym razem gospodarzem turnieju było Sołectwo Skidniów. W zabawie udział brały następujące sołectwa: Grochowice, Głogówko, Kotla, Skidniów, Zabiele, Moszowice, Sobczyce, Krzekotówek oraz Chociemyśl.

Impreza rozpoczęła się zabawami i konkursami dla dzieci. Najmłodsi mieli też do dyspozycji przez cały dzień dmuchaną zjeżdżalnie, dużą trampolinę i dmuchany zamek. Zaraz po atrakcjach dla dzieci uczestnicy imprezy mogli podziwiać podczas specjalnego występu Zespół Folklorystyczny „Skidniowienie”. Chwilę po występie sołectwa przystąpiły do zmagań turniejowych. Pięcioosobowe drużyny musiały poradzić sobie z dojeniem na czas, łowieniem ryb, grabieniem, pokonywaniem wyznaczonej trasy na trzech skrzynkach, strzałem na bramkę i rzucaniem cebulowymi bulami. Po rywalizacji przyszedł czas na tańce i zabawę, która trwała do północy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim sołectwom, które wzięły udział w turnieju, a w szczególne podziękowania kierujemy pod adresem mieszkańców Sołectwa Skidniów, którzy zadbali o poczęstunek
i niezapomnianą atmosferę zabawy.

Organizatorem II Turnieju Wsi był Urząd Gminy Kotla, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Sołectwo Skidniów.

[wppa type=”cover” album=”144″]Any comment[/wppa]

plakat II turniej wsi