.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Hubertus 2015


Za nami kolejna edycja „Hubertusa”. Impreza odbyła się 26 września w Grochowicach i rozpoczęła się zawodami jeździeckimi oraz konkursem skoków przez przeszkody, w których młodzi adepci jazdy konnej walczyli o Puchar Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego. W zawodach jeździeckich puchar zdobyli w grupie młodszej: I miejsce Aleksander Jabłoński, II miejsce Julia Filipczuk, III miejsce Julia Tomczuk, w grupie średnio-zaawansowanej: I miejsce Emilia Franczyk, a II miejsce Aleksandra Szymankiewicz. W konkursie skoków przez przeszkody puchar zdobyli: I miejsce Natalia Bagińska, II miejsce Patrycja Podhorodecka, III miejsce Agata Holdenmajer. Ponadto odbył się tradycyjny Hubertus konny czyli gonitwa za lisem. Triumfatorką gonitwy była Agata Holdenmajer na klaczy Łaskawa Dama.

Dużą uwagę i zainteresowanie wzbudziły Prezentacje Kulinarne „Leśne smaki”. Swoje potrawy, nalewki i wypieki prezentowało dziesięć grup reprezentujących sołectwa Gminy Kotla. Każda grupa otrzymała za swoją prezentację upominek w postaci sprzętu AGD. Na ten cel Stowarzyszenie Grochowice Zdrój uzyskało grant finansowy z Fundacji BZ WBK w ramach konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Nie lada atrakcją były zapierające dech w piersiach pokazy kaskaderki konnej. Całość dopełniła prezentacja sygnałów myśliwskich w wykonaniu członka Koła Łowieckiego „Wilk” oraz prezentacja psów myśliwskich i pracy chartów.

Na uczestników imprezy czekały też inne atrakcje: stoiska Koła Łowieckiego „Kszyk”i „Wilk”, gdzie prezentowano trofea myśliwskie i częstowano bezpłatną grochówką, stoiska promocyjne Nadleśnictwa Głogów i Sława Śląska, gdzie dodatkowo dzieci brały udział w licznych zabawach i konkursach. Na zakończenie uczestnicy wydarzenia mogli spędzić czas przy wspólnym ognisku.

Organizatorzy, Gminny Ośrodek Kultury i Spotu w Kotli oraz Gmina Kotla, serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację imprezy: Stowarzyszeniu Grochowice Zdrój, Stajni Arcturus w Grochowicach, Nadleśnictwu Sława Śląska, Nadleśnictwu Głogów, Kołu Łowieckiemu „Kszyk”, Kołu Łowieckiemu „Wilk”, Kołom Gospodyń Wiejskich, zespołom folklorystycznym oraz Radom Sołeckim z terenu Gminy Kotla, które wzięły udział w prezentacjach kulinarnych.

 Galeria foto: http://kotla.pl/component/content/article/1-aktualnopci/2804-hubertus-2015

na fb i strone