.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Hubertus 2016


Za nami kolejna edycja „Hubertusa”. Impreza odbyła się 1 października 2016 r. na polanie leśnej w Grochowicach i rozpoczęła się Prezentacjami Kulinarnymi  „Leśne smaki”. Swoje potrawy, nalewki  i wypieki przygotowane na bazie darów lasu prezentowało pięć  grup z sołectw Gminy Kotla: Krzekotówek, Skidniów, Kulów, Chociemyśl i Grochowice. Każda z grup otrzymała za swoją prezentację upominek.

Dla najmłodszych po raz pierwszy zorganizowano Bieg Hubertowski. Każdy z biegaczy po pokonaniu trasy długości 500 metrów, biegnącej dookoła polany, otrzymał z rąk Wójta Łukasza Horbatowskiego okolicznościowy medal.Tradycyjny konny Hubertus rozpoczął się dostojnym przejazdem konnym spod Stajni „Arcturus”. W tym roku w paradzie uczestniczyli jeźdźcy i bryczki ze Stowarzyszenia Miłośników Koni z Siedliska. Wszyscy uczestnicy parady wzięli potem udział w Gonitwie za lisem. Triumfatorką gonitwy była Natalia Bagińska ze Stajni „Arcturus”. W przyszłym roku to ona będzie uciekała z lisią kitą. Zwyciężczyni z rąk Wójta Gminy Kotla odebrała puchar, a wszystkich 14 koni biorących udział w gonitwie uhonorowanych zostało pamiątkowymi rozetami.

Dużą uwagę i zainteresowanie wzbudziły pokazy ptaków drapieżnych. W dwóch prezentacjach uczestnicy Hubertusa podziwiali jastrzębia, puchacza, płomykówkę, pustułki i myszołowa.

Nie lada atrakcją były zapierające dech w piersiach pokazy kaskaderki konnej-tak zwanej dżygitówki oraz jazdy husarskiej. Całość dopełniła prezentacja sygnałów myśliwskich w wykonaniu sygnalistów z Technikum nr 6 w Głogowie oraz prezentacja biegów  chartów polskich.

Na uczestników imprezy czekały też inne atrakcje przygotowane przez Nadleśnictwa Głogów i Sława Śląska, gdzie dzieci brały udział w licznych zabawach i konkursach. Gości raczyli się bezpłatną  grochówką przygotowaną przez Wojskowe Koło Łowieckie „Wilk” z Głogowa. Organizatorzy umożliwili zaś dzieciom bezpłatne przejazdy kucykami. Na zakończenie uczestnicy wydarzenia mogli spędzić czas przy wspólnym ognisku.

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury i Spotu w Kotli oraz Gmina Kotla serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację imprezy: Stowarzyszeniu Grochowice Zdrój, Stajni „Arcturus” w Grochowicach, Nadleśnictwu Sława Śląska, Nadleśnictwu  Głogów, Wojskowemu Kołu Łowieckiemu „Wilk” z Głogowa, Stowarzyszeniu Miłośników Koni z Siedliska  oraz uczestnikom Prezentacji Kulinarnych „Leśne smaki”.

galeria foto:

http://kotla.pl/component/content/article/1-aktualnopci/3162-hubertus-2016

http://przyrodniczaglogow.pl/hubertus-w-grochowicach-01-10-2016-r-galeria-zdjec/

http://miedziowe.pl/content/view/80761/189/

http://www.glogow-info.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=42129&Itemid=2

https://www.facebook.com/twistglogow/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

************************************************************************************************************

PONADTO: bezpłatna grochówka od Wojskowego Koła Łowieckiego „Wilk” z Głogowa, zabawy dla dzieci przy stoisku Nadleśnictwa Głogów i Nadleśnictwa Sława Śląska oraz bezpłatne jazdy na kucykach:)

1 października 2016 r. Polana leśna w Grochowicach. Serdecznie zapraszamy!

plakat_hubretus_2016-1