.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Galeria 2016

Stachuriada 2016

wtorek, 05 lipca 2016 09:38
alt
 Wiele niespodzianek czekało na organizatorów podczas tegorocznej Stachuriady. Najpierw brakło prądu, w sobotę trochę popadało i powiało, przez co namioty były składane i rozkładane, ale w konsekwencji nic nie zakłóciło programu wydarzenia. Tegoroczną Stachuriadę rozpoczął XI Przegląd Piosenki Poetyckiej „Wyśpiewać Poezję”, w którym na uczestników czekała pula nagród 11 tys. zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najlepszy okazał się zespół „Póki co” z Ząbkowic Śląskich i to właśnie do niego powędrowało 5 tys. zł. Stachuriadę odwiedził nie po raz pierwszy – Jesteśmy przeszczęśliwi. Znamy poezję Edwarda Stachury i staraliśmy się wybrać utwór, który nie jest bardzo znany. Cieszy nas sukces, bo utwierdza w przekonaniu, że to co robimy ma sens – mówili laureaci tuż po odebraniu nagrody.
Druga nagroda i 3 tys. zł trafiła w ręce Dominiki Wieczorkowskiej, która pokonała aż 400 km aby dotrzeć na grochowicką polanę. Trzecie miejsce i 2 tys. zł przypadło dla głogowskiego duetu Robert Mazurkiewicz i Przemysław Bielawa. Przyznano również dwa wyróżnienia i nagrody w wysokości 500 zł otrzymali Justyna Sieniuć z Lubomierza oraz Nikola Warda i Marcin Gołda z Prochowic. Suma nagród ministerialnych w wysokości 4 tys. złotych trafiła zaś do poetów, którzy prezentowali swoje wiersze w III Turnieju Jednego Wiersza. Laureatem została głogowianka Katarzyna Swędrowska, II miejsce zajęła Anna Nawrocka z Zawidowa, a III miejsce Anna Swoińska. Jury przyznało również trzy wyróżnienia dla Bogumiły Malety, Łucji Dudzińskiej i Anna Ewy Klimowicz. Nagrodę publiczności otrzymała Wiktoria Pawlak z Głogowa. Koordynatorem Turnieju był Stefan Górowski z Klubu 4 Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie.

Podczas drugiego dnia Stachuriady była szansa na udział w warsztatach teatralnych, w grze terenowej organizowanej przez ZHP Głogów czy na warsztatach malarskich, które zorganizowało Stowarzyszenie Grochowice Zdrój w ramach realizowanego projektu pn. „Gra wiejska” dofinansowanego przez Fundację Banku Zachodniego. W trakcie Stachuriady w strugach deszczy po raz piąty odbyła się Siekierezada. W turnieju cięcia i rąbania drewna udział wzięły 4 jednostki OSP z terenu powiatu głogowskiego. W wyniku zmagań zwyciężyli strażacy z Jaczowa. Tuż za nimi na podium stanęła OSP Kotla, a trzecie i czwarte miejsce zajęła OSP Czerna i OSP Ruszowice.Tych konkurencji by nie było, gdyby nie nasza współpraca z Nadleśnictwem Sława Śląska i Nadleśnictwem Głogów. Udaje się nam wspólnie przez pięć lat tworzyć Siekierezadę i za to specjalne nasze podziękowania – mówił Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla wręczając przedstawicielom Nadleśnictwa Głogów i Sława Śląska pamiątkowe tablice. Jubileusz 5-lecia miała też MotoStachuriada i z tej okazji pamiątkową tablicę otrzymała również sekcja motocyklowa Easy Rider, która jest jej głównym organizatorem. – Pięć lat temu zgłosiła się do mnie grupa miłośników z pomysłem. Mówiono mi, że to nie pasuje, że to się nie uda. Dziś nie wyobrażamy sobie tej imprezy bez Was – mówił Wójt.

Na zgłodniałych uczestników czekała grochówka przygotowana przez Wojskowe Koło Łowieckie „Wilk” z Głogowa i tradycyjne już grochowickie pierogi przygotowywane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Jak zawsze mogliśmy też liczyć na pełne wsparcie strażaków ochotników z gminnych jednostek OSP. Była również możliwość dojechania z Głogowa na polanę i powrotu bezpłatnymi autobusami udostępnionymi przez Komunikację Miejską w Głogowie.

Podczas pierwszego dnia koncertów na grochowickiej scenie zagrał zespół Trzy Tony Gruzu laureat ubiegłorocznego X Przeglądu Piosenki Poetyckiej oraz zespół BAiKA Piotra Banacha i Kafi. Drugiego dnia można było wysłuchać koncertów Jana Kondraka, Czerwonego Tulipana i Artura Andrusa. Trzeba przyznać, że artyści przypadli wszystkim do gustu bo na polanie tego wieczoru było wyjątkowo tłoczno.

Stachuriada nie odbyłaby się bez wsparcia licznych darczyńców, sponsorów, reklamodawców i partnerów, dlatego w szczególności dziękujemy:
– Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
– Powiatowi Głogowskiemu,
– KGHM Polska Miedź S.A.,
– Gminie Miejskiej Głogów,

– Nadleśnictwu Sława Śląska,
– Nadleśnictwu Głogów,
– Głogowskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu SITA Głogów Sp. z o.o.,
– Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie Sp. z o.o.,
– Towarzystwu Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Głogowie,
– Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Głogowie,
– Bankowi Spółdzielczemu we Wschowie,
– Maximus Broker,
– E-Towers Famaba Głogów,
– MAYWENT Głogów,
– Dekarstwu Jerzy Kłonica,
– Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Głogowie,
– Wojskowemu Kołu Łowieckiemu „WILK”,
– Top-poligrafii s.c. Głogów,
– Fundacji BZ WBK,
– Stowarzyszeniu Grochowice Zdrój,
– Hufcowi  ZHP Głogów,
– Klubowi 4 Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie,
– Sekcji motocyklowej Easy Rider
oraz Kompleksowej organizacji imprez okolicznościowych i rozrywkowych TWIST

Patronat medialny nad imprezą sprawowali:
– Radio Elka
– miedziowe.pl – Głogowski Portal Informacyjny
– Głos Głogowa
– Głogów naszemiasto.pl
– Tygodnik Głogowski
– TutajGlogow.pl

alt

Organizacja Stachuriady wymaga wiele pracy dlatego podziękowania należą się również Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Grochowicach, Radzie sołeckiej i mieszkańcom sołectwa Grochowice, strażakom ochotnikom z jednostek OSP oraz pracownikom GOKiS-u i Urzędu Gminy Kotla.

Liczymy, że za rok ponownie spotkamy się w tak licznym gronie pod wielkim dachem nieba. Do zobaczenia za rok!

*************************************************************************************************************8

Udostępniajcie i przybywajcie:) Zapraszamy!

UWAGA!
Nominacje do XI Przeglądu Piosenki Poetyckiej „Wyśpiewać poezję”

NOMINACJE 27.06.2016 R.

*************************************************************************************

STACHURIADA – bezpłatny transport na polanę w Grochowicach
W tym roku na Stachuriadę do Grochowic w gminie Kotla głogowianie będą mogli dojechać i wrócić bezpłatnymi autobusami Komunikacji Miejskiej. Autobusy 1 i 2 lipca będą startowały z pierwszego przystanku o godz. 18.00, powrót z Grochowic o godz. 1.00.

STACHURIADA bezpłatne autobusy

*************************************************************************************

regulamin o dym białej lokomotywy

GPI_dym_karta

**************************************************************************************

PLAKAT SATCHURIADA BEZ MASTERA3

**************************************************************************************************************************************************

STACHURIADA 2016

Trwa nabór do XI Przeglądu Piosenki Poetyckiej „Wyśpiewać poezję”, który odbędzie się 1-2 lipca 2016 r. na polanie leśnej w Grochowicach, Gmina Kotla, powiat głogowski, województwo dolnośląskie. Nagrody finansowe ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

I m-ce: 5.000 zł
II m-ce: 3.000 zł
III m-ce: 2.000 zł
2 wyróżnienia po 500 zł
(Wysokość nagród podawana w kwocie brutto)

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 20.06.2016 r.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli,
Gmina Kotla

Karta zgłoszeniowa i Regulamin tu:

REGULAMIN XI PPP

Karta zgłoszenia przegląd

tło gokis

********************************************************************************************

Stachuriada 2016 w tym roku 1-2 lipca! Serdecznie zapraszamy!

Stachuriada 2016 TŁO