.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Ferie zimowe dobiegły końca…


Ci, którzy przyszli na zajęcia zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli na pewno nie żałowali. Można było wziąć udział w warsztatach teatralnych, plastycznych, tanecznych oraz pograć w tenisa stołowego.
W poniedziałek rano odbyła się wycieczka do portu zimowego w Głogowie, a popołudniu robiliśmy słodkie desery na zajęciach „Kuchcikowa”.
W kolejnych dniach udaliśmy się na lodowisko oraz do kina Cinema w galerii Glogovia, na seans animowany pt. „Fernando”.
Wybraliśmy się również do jednostki wojskowej, podczas której uczestnicy inicjatywy poznali historię jednostki 4 BINŻ, wzięli udział w spotkaniu z chorążym Jerzym Szalą -weteranem misji pokojowych, a także obejrzały sprzęt wojskowy. W drodze powrotnej, skorzystaliśmy z ładnej pogody i wstąpiliśmy do parku na plac zabaw zwanym „Słwiańskim oGRÓDkiem”.
Ostatnią wycieczką organizowaną w tym roku podczas ferii zimowych był wyjazd do lasu, zaplanowany przez Nadleśnictwo Głogów. Specjaliści Służby Leśnej chętnie podzielili się wiedzą na temat bogatej przyrody, która nas otacza. Dzieci podczas prelekcji dowiedziały się m.in. co robić kiedy zgubimy się w lesie; jak dokarmiać dziką zwierzynę zimą, jakie ślady zostawiają po sobie zwierzęta, jak je odróżniać i co ciekawego można z nich wyczytać. Uczestnicy wykonywały również karmniki dla ptaków, a na koniec upiekli kiełbaski na ognisku.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za miłą i bezpieczną zabawę. Do zobaczenia za rok!

[wppa type=”cover” album=”330″]Any comment[/wppa]