.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Ferie dobiegły końca…


Drugi tydzień ferii z GOKiS obfitował w różnego rodzaju atrakcje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy na wszelkiego rodzaju wycieczki. Dzieci miały okazję aktywnie spędzić czas na lodowisku w Głogowie, gdzie zorganizowano dwa wyjazdy. Innym razem bawiły się na głogowskim basenie, młodsze zaś miały okazję do odwiedzenia sali zabaw w O.K. Parku. Największą atrakcją okazał się wyjazd do Kina Helios w Lubinie.
Na tych, którzy nie skorzystali z wycieczek nie brakowało jednak atrakcji na miejscu. Już od rana GOKiS proponował zajęcia tematyczne. Najpierw film, a później dwugodzinne zajęcia
z budowania robotów z klocków Lego, które ożywały dzięki specjalnemu oprogramowaniu. Dla miłośników literatury w bibliotekach w Kotli, Chociemyśli i Grochowicach odbywały się zajęcia plastyczno-literackie. Dwa razy w tygodniu zorganizowano również zajęcia taneczne, a adepci aktorstwa swoje talenty szlifowali podczas zajęć teatralnych. Specjalnym wydarzeniem dla chłopców rocznika 1999 i młodszych był Gminny Turnieju Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Kotla. Maluchy zaś z wielką przyjemnością obejrzały spektakl teatralny pt. ,,Skradzione mądrości” w wykonaniu Teatru MASKA z Krakowa, wystawiony w sali widowiskowej GOKiS. Dla dzieci mieszkających poza miejscowością Kotla zorganizowane były zajęcia w świetlicach środowiskowych w Kulowie, Głogówku, Chociemyśli, Skidniowie, Kozich Dołach, Grochowicach, Sobczycach i Krzekotówku.
Udział we wszystkich zajęciach, filmach i teatrzyku był bezpłatny. W przypadku wycieczek rodzice ponosili wyłącznie koszty biletu wstępu.

[wppa type=”cover” album=”176″]Any comment[/wppa]