.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Ekologiczny piknik rodzinny w Leśnej Dolinie


Ostatnia niedziela maja to na pewno wyjątkowy dzień dla wszystkich rodzin, a zwłaszcza dla dzieci, które przybyły do Leśnej Doliny gdzie organizatorzy Pikniku rodzinnego „Jestem eko” zapewnili wiele wrażeń i dobrej zabawy. Dzień dziecka został połączony z otwarciem ścieżki dydaktycznej „Leśna Dolina”, która została utworzona na koniec zeszłego roku.
Dzięki współpracy 4 podmiotów: Gminy Kotla, Nadleśnictwa Głogów, WFOŚiGW oraz firmy PHU Lubinpex Sp. z o.o. utworzono ścieżkę dydaktyczną, a także zorganizowano wspaniałe przedsięwzięcie.
Piknik rodzinny był okazją do spędzenia rodzinnie czasu na łonie natury. Już o godzinie 10:00 spod Szkoły Podstawowej w Kotli wyruszył rajd rowerowy, który przejechał do Leśnej Doliny. Mieszkańcy Gminy Kotla mogli również skorzystać z bezpłatnych autobusów, które przywiozły ich na miejsce imprezy. Tam od godziny 12:00 na dzieci i ich rodziców czekało wiele atrakcji i konkursów z nagrodami. Każde dziecko mogło zdobyć w konkurencjach nagrody lub drobne upominki. Pierwszą konkurencją był bieg dla dzieci „Biegam bo lubię”, w którym wystartowało ok. 85 osób. Następnie ok. 70 uczestników wystartowało w  „EkoRajdzie rowerowym”. Po nich nastąpił szereg różnych zabaw np. „Eko wędkowanie”, pokaz mody z wcześniej przygotowanych strojów z materiałów wtórnych czy też turniej rodzinny „Super Rodzina”, który odbył się pod patronatem Stowarzyszenia Kraina Lasów i Jezior – LGD. Ponadto na dzieci i ich rodziców czekało stoisko z konkurencjami zorganizowanymi przez Nadleśnictwo Głogów, dmuchane zabawki, trampolina, a także atrakcje tj. malowanie buzi czy giga bańki mydlane. We współpracy ze Stowarzyszeniem Grochowice Zdrój zorganizowano trening i marsz grupy nordic walking,
Organizatorzy zapewnili również stoisko gastronomiczne.

Nagrody ufundowali: Gmina Kotla Nadleśnictwo Głogów, WFOŚiGW we Wrocławiu, firma PHU Lubinpex Sp. z o.o., Stowarzyszenie Grochowice Zdrój oraz Stowarzyszenie Kraina Lasów i Jezior – LGD w Siedlisku.

Galeria zdjęć dostępna pod adresem: http://kotla.pl/galeria/gallery/193