.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Dla gimnazjalistów też wystąpili.


We wtorek 29 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, został wystawiony spektakl pt. „Na chwilę, na zawsze”, tym razem dla uczniów Gimnazjum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego w Kotli.

Główną ideą projektu było zbliżenie międzypokoleniowe poprzez realizowanie przez młodzież gimnazjalną spektaklu opartego na wspomnieniach osadników z terenu gminy Kotla. Młodzież biorąca udział w projekcie uczestniczyła różnego rodzaju warsztatach przygotowujących ich do pracy nad zebraniem wspomnień, a w efekcie stworzeniem z nich scenariusza spektaklu, w którym sami byli aktorami. Towarzyszyli im też gościnnie uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli.

Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie „Z głębi serca”, którego koordynatorem była Pani Barbara Kobiela oraz Pani Elżbieta Bock-Łuczyńska – filolog, scenarzysta i reżyser teatru dla dzieci i młodzieży. Partnerami projektu było Gimnazjum Gminne w Kotli, Gmina Kotla oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli.

Projekt był dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Galeria foto:

https://photos.google.com/share/AF1QipOeGQTtfiURgX0Q07Y7qd4mxYn1RbiyG-E12ZEs-BocIii8sIlCtsn32bNy06EIiA?key=OEloVm5xOGM4THFmR0hNQzJRSkVZeHROUTk2UmxR