.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Biało-czerwony peleton


7 listopada w Głogówku odbył się Wyścig o Puchar Wójta Gminy Kotla w ramach IV Serii Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym oraz Wyścig Niepodległości. Wcześniej z Kotli do Głogówka wyjechała biało-czerwona grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami i Wójtem na czele. Każdy z tej grupy otrzymał specjalnie przygotowane koszulki w barwach narodowych. Pod okiem policji grupa bezpiecznie dotarła na miejsce wyścigu.

O puchar Wójta walczyło 150 zawodowych kolarzy z licencjami. Amatorzy, dzieci i młodzież ścigali się o nagrody rzeczowe i medale w Wyścigu Niepodległości. Wszystkie trasy wyznaczone były na leśnych drogach w Głogówku. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwało dziesięciu zawodowych sędziów i główny organizator wyścigu. Organizator zapewnił nagrody finansowe dla zawodowców w wysokości 5580,00 zł i rzeczowe. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz medale i dyplomy w poszczególnych kategoriach wiekowych, zgodnie z wytycznymi Komisji Przełajowej na 2015/16 r.

Wyścig Niepodległości podzielony został na trzy kategorie wiekowe. Oto najlepsi.
Klasy I-III chłopcy: Igor Pytlak, Kacper Ickiewicz, Adrian Witkowski
Klasy I-III dziewczęta: Jagoda Darowska, Natalia Rzetelska, Alicja Łukasik
Klasy IV-VI chłopcy: Kamil Cybulski, Hubert Rudowicz, Wiktor Krawczyk
Klasy IV-VI dziewczęta: Małgorzata Olszak, Wiktoria Lasota, Aleksandra Tomala
Klasy Gimnazjalne chłopcy: Krystian Cwajna, Henryk Stachowiak, Damian Maksymowicz
Klasy Gimnazjalne dziewczęta: Krystyna Hyżak
W kategorii Cyklosport Mężczyzn: Paweł Zmanirowski, Przemysław Urbański, Damian Głownia.
W kategorii Cyklosport Kobiety: Zofia Mięrzyńska.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani byli w organizację tego wielkiego przedsięwzięcia: Nadleśnictwu Głogów, Sołectwu Głogówko, Urzędowi Gminy w Kotli, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Kotli, nauczycielom ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kotli oraz OSP Kotla i Chociemyśl.

[wppa type=”cover” album=”164″]Any comment[/wppa]