.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Dożynki 2016


Święto Plonów jest pokłonem w kierunku wszystkich rolników, jest także okazją do podziękowania za ich codzienny trud i ciężką pracę. W nawiązaniu do pięknej tradycji w sobotę 3 września br. odbyły się Dożynki Gminne, których gospodarzem było sołectwo Krzekotówek. Na okoliczność dożynek, mieszkańcy Krzekotówka przepięknie udekorowali swoją wieś. Praktycznie każde obejście było wspaniale przyozdobione kwiatami oraz słomianymi kukłami.

Uroczystości dożynkowe rozpoczął barwny korowód, po którym ks. proboszcz Andrzej Skoczylas odprawił dziękczynną Mszę Świetą. Po mszy Starostowie dożynek Pani Aneta Sołonynka z Moszowic i Pan Andrzej Rojek z Krzekotówka przekazali gospodarzom chleb, którym po podzieleniu Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski i Przewodnicząca Rady Halina Przybylska wspólnie ze starostami dożynek i sołtysem Krzekotówka częstowali wszystkich obecnych na dożynkach.

Głównym punktem imprezy była prezentacja oraz „ośpiewanie” wieńców dożynkowych. Pod sceną sołectwa prezentowały piękne wieńce dożynkowe, których w tym roku było aż 9. Wszystkie te wieńce zostały nagrodzone. W tym roku nie tylko zespoły folklorystyczne „Grochowiczanki”, „Skidniowianie” oraz „Wrzos” ośpiewywały wieńce dożynkowe, ale także delegacje poszczególnych sołectw, m.in. jedna z najstarszych mieszkanek Gminy Kotla p. Antonina Sołonynka z Moszowic, która uświetniła uroczystość występując na scenie.
Nie zabrakło również stoiska przygotowanego przez pracowników Urzędu Gminy, w którym promowano rękodzieło, serwety, czy wyszywane obrazy. Ponadto mieszkańcy sołectwa przygotowali poczęstunek dla zaproszonych gości, a także częstowali uczestników domowym ciastem, chlebem ze smalcem i ogórkiem, a najmłodszych lodami.

Aura tegorocznego lata była deszczowa i niejednokrotnie płatała figla rolnikom. Jednak w minioną sobotę na pogodę nie można było narzekać. Słońce, bezchmurne niebo oraz temperatura sprzyjały świętowaniu na powietrzu. Dzieci mogły bawić się przez cały czas trwania imprezy, ponieważ organizatorzy zadbali o bezpłatne kule wodne, dmuchany zamek oraz przejażdżki na kucykach. Ponadto każde dziecko otrzymało wiatraczek sfinansowany z budżetu gminy, ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Podczas dożynek odbył się również pokaz Zumby w wykonaniu pani Beaty Hałat wraz z zespołem. Ta niezwykle energetyczna atmosfera łącząca fitness z tańcem udzieliła się wszytskim uczestnikom.
Gwiazdą dożynek był zespół Soleo. Pięciu przystojnych i wystrzałowych facetów wprowadziło niesamowity klimat i porwało do wspólnej zabawy. Zespół rozbawił całą publiczność. Wszyscy tańczyli i śpiewali ich znane przeboje takie jak: „Słodko słodka”, „Łobuz” i „Ania i Hania”.

Na zakończenie dożynek odbyła się zabawa taneczna z duetem Crazy Fun, która trwała do późnej nocy.
Bardzo serdecznie dziękujemy Starostom Dożynek, mieszkańcom Krzekotówka, mieszkańcom sołectw z terenu naszej gminy i gościom za udział w dożynkach a także pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, Urzędu Gminy, strażakom z OSP Kotla i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dożynek.

[wppa type=”cover” album=”227″]Any comment[/wppa]

plakat dożynki

PLAKAT SOLEO