.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Wycieczka do Zamku Książ


Dnia 23 sierpnia br. odbyła się przedostatnia już wycieczka w ramach akcji „Lato z GOKiS”. Tym razem grupa ponad dwadzieściorga dzieci z terenu Gminy Kotla wyjechała do przepięknego Zamku Książ w Wałbrzychu.
Zamek od razu urzekł dzieci swoim ogromem, gdyż już z daleka prezentuje się bardzo okazale. Ciekawe jest również jego położenie, ponieważ zbudowany na wzniesieniu, po obu stronach roztacza się prawdziwie górski krajobraz.
Przewodnik przedstawił dzieciom historię zamku i omówił funkcję poszczególnych pomieszczeń. Uczestnicy wycieczki byli zachwyceni ilością komnat. Jednym z piękniejszych pomieszczeń okazał się Salon Chiński. Uwagę przyciągał tam niezwykły żyrandol. Interesujący był również Salon Barokowy, który posiadał ekscytujący sufit. Z korytarzy zamkowych można było podziwiać pięknie zagospodarowane dziedzińce. Atrakcją była także niezwykła skała, której dotknięcie gwarantuje powodzenie i szczęście. Ostatnim punktem wycieczki była wieża widokowa, z której można było podziwiać całe otoczenie. W drodze powrotnej grupa posiliła się w restauracji McDonald’s.

[wppa type=”cover” album=”219″]Any comment[/wppa]