.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Spektakl teatralny pt. „Pinokio” w GOKiS Kotla


W piątek 11 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli ze spektaklem dla najmłodszych gościł Teatr ART-RE z Krakowa. Dzieci z klas I-szych SP im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli i Szkoły Filialnej w Chociemyśli oraz starsze grupy z Przedszkola Publicznego w Kotli i Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Głogówku obejrzały spektakl pt. ”Pinokio”, na podstawie powieści Carlo Collodiego.

Jest to opowieść o drewnianym pajacyku i kłopotach, w które wpada, gdy jest niegrzeczny, kłamie lub zachowuje się lekkomyślnie. Przyjaciele starają się go przekonać, by był dobry i posłuszny, jednak Pinokio spotyka na swojej drodze także osoby, które namawiają go do złych rzeczy. Lekceważy przestrogi i ucieka z domu. Początkowo schodzi na złą drogę, ale ponosi karę i zaczyna rozumieć, jaki jest samolubny i kto naprawdę jest mu życzliwy. Po wielu przygodach powraca do ojca i Niebieskiej Wróżki i staje się dobrym pajacykiem. W nagrodę zmienia się w prawdziwego człowieka. Pinokio przekonuje się też, że kłamstwo nie popłaca, starszym należy się szacunek, a miłość czyni cuda.

Wydarzenie zostało sfinansowane przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Głogowie ze środków przeznaczonych na realizację zadań biblioteki powiatowej dla bibliotek publicznych Powiatu Głogowskiego.

[wppa type=”cover” album=”167″]Any comment[/wppa]