.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

22. FINAŁ WOŚP za nami!


Po raz kolejny nasi mieszkańcy okazali swoje otwarte serca i hojnie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na konto WOŚP ze sztabu w gminie Kotla wpłynie 7 728,33 zł. To kwota wyższa od ubiegłorocznej o 250,95 zł.

Zbiórka trwała od samego rana na terenie całej gminy. W sumie na ulice wyszło 30 wolontariuszy. Pieniądze były zbierane także podczas towarzyskiego meczu między strażakami z OSP Kotla ii pracownikami gminnych jednostek. Tym razem boisko Gminnego Gimnazjum okazało się szczęśliwe dla strażaków, którzy wygrali rywalizację 3:2. Później impreza przeniosła się do GOKiS, gdzie prezentowały się dzieci z Przedszkola w Kotli, uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz grupy taneczne Bad Girls i Disco Robaczki, działające w GOKiS. Na koniec z mini koncertem wystąpiła gościnnie Patrycja Delikat oraz zespół INTEGRO ii przyjaciele.

Między poszczególnymi koncertami odbywała się licytacja orkiestrowych gadżetów i przedmiotów podarowanych przez darczyńców. W ten sposób uzyskano 1450,00 zł. Przez cały czas działał też kiermasz prac wykonanych przez najmłodszych mieszkańców gminy, takich jak rysunki, pierniczki i prace przestrzenne. Ze sprzedanych prac uzyskano 1589,47 zł. Dużym wzięciem cieszyły się też smakołyki w kawiarence, ciasta i hot-dogi. Z tego tytułu uzyskano 837,07 zł. Imprezę zakończyło tradycyjne Światełko do nieba.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoimi datkami wsparli tą szczytna akcję i tych, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia, a są to: nauczyciele i opiekunowie z Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, zespół INTEGRO i przyjaciele, Patrycja Delikat, poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich i sołectwa, OSP Kotla, Urząd Gminy, Piekarnia Bielawy, Hajduk „Chata Polska”, Top Poligrafia, sklep w Kozich Dołach E. Widomska oraz hurtownia E. Smoliński.

[wppa type=”cover” album=”67″][/wppa]